• Μοναστηρίου 85, 54627, Θεσσαλονίκη
  • 6955936383
  • diakrithentesathlites@gmail.com
Ο ΣΕΕΔΑ στις σκυταλοδρομίες Βίκος street relays στη Θεσσαλονίκη!
You are here: Home \ Νέα \ Ο ΣΕΕΔΑ στις σκυταλοδρομίες Βίκος street relays στη Θεσσαλονίκη!
az_SR_Ioannina_2016_2849
21 September 2016 - 22:06, by , in Νέα, Comments off

Στην επανεκκίνηση των πιο διασκεδαστικών αγώνων δρόμου τα Βίκος Street Relays, ο Σύλλογος Ελλήνων Εξαιρετικά Διακριθέντων Αθλητών έρχεται ανανεωμένος και πολύ προπονημένος!

Στην διοργάνωση της Θεσσαλονίκης το απόγευμα του Σαββάτου 24 Σεπτεμβρίου 2016 στις 17:30 στη Νέα Παραλία νέα μέλη μας κάνουν το ντεμπούτο τους στις σκυταλοδρομίες, ενώ για πρώτη φορά θα έχουμε και τις ομάδες ΣΕΕΔΑ mini με τα παιδάκια των πρωταθλητών μας να παίρνουν τη σκυτάλη από τους γονείς τους στον αθλητισμό!

Team Leaders της διοργάνωσης στην Θεσσαλονίκη είναι ο Ιορδάνης Πασχαλίδης, έξι φορές χρυσός Παγκόσμιος Πρωταθλητής στην ιστιοπλοΐα Tornado, ως πρεσβευτής των πρώτων μελών μας καθώς ήταν μέλος και της πρώτης ιστορικής για εμάς ΣΕΕΔΑ Running Team και δίνει πάντα το παρόν όταν δεν έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις και ο Γιάννης Γιαννούλης χρυσός Πρωταθλητής Ευρώπης με την Εθνική Παίδων και Πρωταθλητής Euroleague με τον Παναθηναϊκό στην Καλαθοσφαίριση ως πρεσβευτής των νέων μελών που με ενθουσιασμό έρχονται να στελεχώσουν τις ομάδες των σκυταλοδρομιών μας και να συμμετέχουν στην γιορτή αυτή μαζικού αθλητισμού!

Ο ΣΕΕΔΑ θα εμφανιστεί με έξι ομάδες με σκοπό να μεταφέρει το μήνυμα “ο πρωταθλητισμός έχει ημερομηνία λήξης, ο αθλητισμός είναι τρόπος ζωής!”

Team 1 – “ΣΕΕΔΑ Towers
1. Γιάννης Γιαννούλης (Πρωταθλητής Ευρώπης Εθνική Παίδων Καλαθοσφαίριση, Πρωταθλητής
Euroleague)
2. Ναυσικά Σταυρίδου (Πανευρωπαϊκό
Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών Καλαθοσφαίριση)
3. Δήμητρα Μελίνη (Πρωταθλήτρια Ευρώπης με την Εθνική Καλαθοσφαίρισης Κωφών)
4. Γιώργος Μασλαρινός (Πρωταθλητής Ευρώπης με την Εθνική Παίδων Καλαθοσφαίρισης)

Team 2 – “ΣΕΕΔΑ mixed

1. Ιορδάνης Πασχαλίδης (Παγκόσμιος Πρωταθλητής Ιστιοπλοΐας tornado)
2. Ελένη Ποιμενίδου (Πρωταθλήτρια Ευρώπης Συλλόγων beach handball, Πρωταθλήτρια Ελλάδας Handball)
3. Λάμπρος Λαζαρίδης (Πρωταθλητής Ευρώπης Taekwondo)
4. Ραμπέα Ιατρίδου (Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Τεχνική Κολύμβηση)

Team 3- “ΣΕΕΔΑ Ball it is

1. Κωνσταντίνος Παυλίδης (Παγκόσμιος Πρωταθλητής Υδατοσφαίρισης)

2. Κατερίνα Κώστα (Πρωταθλήτρια Ευρώπης Υδατοσφαίρισης)

3. Μαρία Αϊβάτογλου (Πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρυθμική Γυμναστική Ensemble)
4. Στράτος Γκαρόζης (Πρωταθλητής Ευρώπης Ποδόσφαιρο)

Team 4 – “ΣΕΕΔΑ Finswimmers

1. Δημήτρης Γκανέλας (Πρωταθλητής Ευρώπης Τεχνική Κολύμβηση)
2. Μίνα Τσαμπάζη (Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Τεχνική Κολύμβηση)

3. Φώφη Σταματοπούλου (Πρωταθλήτρια Ευρώπης Τεχνική Κολύμβηση)
4. Τάσος Καραβανάς (Παγκόσμιος Πρωταθλητής Τεχνική Κολύμβηση)

Team 5 – “ΣΕΕΔΑ Girls

1. Ολυμπία Τόκα (Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Άρση Βαρών)
2. Ντίνα Μισιρλή (Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Άρση Βαρών)
3. Γεωργία Ιντζέ (Πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρυθμική Γυμναστική Ensemble)

4. Αναστασία Κεκιλιάδου (Πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρυθμική Γυμναστική)

Τα σεεδάκια μίνι αναμένεται να κλέψουν την παράσταση στην πρώτη τους εμφάνιση με τη μπλε φανέλα του συλλόγου στις σκυταλοδρομίες 50 και 100 μέτρων!

About author:

Συνεχίζοντας τη χρήση του ιστότοπου, συμφωνείτε με τη χρήση cookie. περισσότερες πληροφορίες

Οι ρυθμίσεις cookie σε αυτόν τον ιστότοπο έχουν οριστεί ως "επιτρέπουν cookies" για να σας δώσει την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Αν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτόν τον ιστότοπο χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις cookie ή κάνοντας κλικ στο "Αποδοχή" παρακάτω, τότε συμφωνείτε με αυτό.

Close